بزرگـــــراه

استفاده از هوش مصنوعی در مسواک برقی

استفاده از هوش مصنوعی در مسواک برقی

این روز‌ها خبرها از «هوش مصنوعی» همه جا شنیده می‌شود، اما آیا فکرش را می‌کردید به همین زودی هوش مصنوعی سراغ دندان‌هایمان هم بیاید؟

حالا شرکت اورال‌بی مسواک برقی جدیدی وارد بازار کرده که با استفاده از هوش مصنوعی به افزایش کیفیت مسواک‌زدن کمک می‌کند.

این مسواک از طریق بلوتوث به تلفن همراه متصل می‌شود. هنگام استفاده، یک تایمر زمان مسواک زدن را نشان می‌دهد و در حین مسواک زدن به شما نشان داده می‌شود که مشغول تمیز کردن کدام بخش هستید و در ادامه باید کجا را تمیز کنید. ضمنا به شما نمایش داده می‌شود که کدام سطوح از دندان‌ها را به طور کامل مسواک نزده‌اید و در صورتی که روی دندانی بیش از حد فشار وارد کنید، هشدار داده می‌شود.

شرکت Oral-B با بررسی فرایند مسواک زدن هزاران نفر و تحقیقات علمی انجام شده، الگوریتم هوش مصنوعی‌اش را طراحی کرده است. مسواک جدید با استفاده از سنسورهای مختلف و هوش مصنوعی‌اش، به شما کمک می‌کند تا کیفیت مسواک زدن‌تان را بالا ببرید و در پایان هم به شما امتیاز می‌دهد!

شرکت اورال بی پیش‌ از این هم مسواکی با امکانات نسبتا مشابه به بازار ارایه کرده بود، اما مدل قبلی برای عملکرد، به دوربین تلفن همراه نیاز داشت و باید آن را مقابل صورت‌تان نصب می‌کردید. در مدل جدید و با پیشرفت سنسورها، دیگر نیازی به استفاده از دوربین مجزا نبوده و خود مسواک به تنهایی و بدون دوربین قادر به جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز است.

این مسواک برقی با نام Oral-B Genius X و با قیمت گران (در مقایسه با مسواک ‌برقی‌های رایج) ۲۲۰ دلاری به بازار ارایه شده است.

اطلاعات بیشتر

تگ ها:
اشتراک‌گذاری:

آخرین مقالات